Zapata pe cai mari

Zapata a reintrat astazi in echipa de baza, iar capitanul echipei a fost Dorin Goian.
Echipa de start a fost urmatoarea:
Zapata – Ogăraru, Tudose, Goian, Filip – Tiago – Szekely, Toja, Bicfalvi, Ionescu – Kapetanos
Zapata a facut un joc bun pe tot cursul partidei si a salvat echipa in repetate randuri.

Asa cum v-am obisnuit, va prezint cronica meciului:

Minutul 1: Arbitrul a fluierat starul partidei.
Minutul 5: Ogararu intervine decisiv, in pozitie de ultim aparator, si indeparteaza pericolul.
Minutul 9: Spaniolii suteaza puternic spre poarta lui Zapata, insa mingea trece pe langa bara din dreapta.
Minutul 18: Kapetanos suteaza puternic de la 25 de metri, mingea loveste bara si intra in plasa. 1-0
Minutul 21: Steaua paseaza exact la mijlocul terenului, incercand sa gaseasca noi brese in defensiva iberica.
Minutul 29: Toja si Szekely incearca o patrundere prin partea dreapta, insa pierd mingea.
Minutul 33: Ogararu scapa singur in banda dreapta, ii paseaza lui Toja, insa columbianul pivoteaza si suteaza slab, irosind o ocazie uriasa.
Minutul 39: Spaniolii nu reusesc sa se apropie de poarta lui Zapata.
Minutul 45: Bicfalvi suteaza de la 20 de metri putin pe langa poarta.
Minutul 45+2: Arbitrul fluiera finalul primei parti.
Minutul 46: A inceput repriza a doua. Marius Lacatus a operat numeroase schimbari la pauza.
Minutul 52: Litu iroseste o ocazie imensa. Singur cu portarul, suteaza pe langa.
Minutul 58: Bogdan Stancu suteaza puternic in bara, din afara careului.
Minutul 61: Bogdan Stancu scapa singur cu portarul ibericilor, il lobeaza, dar mingea trece putin pe langa poarta.
Minutul 68: Nicolita executa slab o lovitura libera.
Minutul 73: Portarul advers paseaza gresit, pana la Dayro Moreno, insa columbianul nu reuseste sa finalizeze.
Minutul 79: Lovitura libera pentru Alicante, insa defensiva ros-albastra indeparteaza pericolul.
Minutul 81: Ghionea primeste al doilea „galben” si este eliminat.
Minutul 90: Litu inscrie din interiorul careului.

Steaua a reusit sa se impuna si, pentru prima data in acest sezon de pregatiri, nu a luat nici un gol. Lucrurile merg din bine in mai bine pentru noi. Am castigat un atacant, Litu, care a inscris si astazi in ultimul minut de joc.

As face o „scurta” recapitulare a intamplarilor din acest cantonament si impresia mea despre rezultatele obtinute, dar ma abtin pentru o perioada.
As vrea in schimb sa imi spuneti voi ce parere aveti despre cele trei meciuri!